Den před tetováním

Den před vaším tetováním je nutné se vyhnout alkoholu a nápojům obsahujícím kofein (jako je káva nebo energetické nápoje) a také hlavně omamným látkám. Tyto faktory ovlivňují způsob, jakým tělo přijímá pigment a jak bude výsledné tetování vypadat.

Péče o tetování po sezení

Čerstvé tetování vám pravděpodobně tatér očistil, potřel vazelínou a zatáhl do folie či obvazu. Folii nesundávejte a ponechte si jí na cestu domů a nejlépe na prvních pár hodin po tetování, slouží jako prvotní ochrana před infekcí. Uvádí se však, že by se neměla nechávat déle jak 6 hodin na těle, aby nedošlo k zapaření a mokvání. Doma folii opatrně sundejte a od té chvíle začíná péče, která je ve vašich rukou. Zvláště prvních deset dní opravdu svědomitě pečujte. Tetování omyjte vlažnou vodou a jemným antibakteriálním mýdlem. Pozor také na otírání, vždy použijte čistý ručník nebo ještě lépe, jednorázové papírové utěrky, jaké používal tatér. Poté nechte tetování nejlépe několik hodin na vzduchu, aby se mírně vysušilo.Tři až pět hodin po prvním umytí začněte své tetování mazat.  Nikdy však nenanášejte příliš tlustou vrstvu krému, která by tetování zbytečně udusila. Po prvních dnech se svrchní vrstva tetování začne pomalu sloupávat. Nijak tomu nepomáhejte, protože barevné „stroupky“, které neodpadnou samy, ale násilně je odstraníte, s sebou vytrhnou i pigment pod nimi a v tetování se tak objeví světlé „vypadlé“ místo, které bude třeba retušovat na dalším sezení. Tetování se považuje za zahojené po době tří týdnu.

Obecně

Nenavštěvujte saunu, solárium, bazén, posilovnu, nekoupejte se v přírodních vodách.
Nekoupejte se ve vaně, pouze se sprchujte
nevystavujte tetováž slunci!
Sportovat můžete. Pot novému tetování nevadí. Zásadní jsou pouze nečistoty, před kterými musíte nové tetování chránit.
Je normální, že tetování během hojení svědí, může svědit až měsíc po zahojení.

Opravy

Pokud vám z tetování vypadne někde barva nebo je nutné barvu někde oživit, tak se obraťte na svého tatéra, který si vás na korekci objedná (korekce, krom rukou a na místech, kde jste na to byli upozorněni je zahrnuta v ceně tetování). Korekci je možné provést nejdříve měsíc po zahojení tetování. O sytosti barev rozhoduje převážně váš pigment (používáme však nejkvalitnější barvy, které mají výbornou sytost). Kdybyste si s čímkoliv nevěděli rady, tak volejte.